En İyi İp Misina Markaları Hangileridir? | Spin İçin Tavsiyeler ve Fiyatları

En iyi ip misina markaları yazımı okuyorsanız siz de bir balık avı tutkunusunuz. Öncelikle hoş geldiniz. Balıkçılık sevgisi çoğumuz için belki babadan oğula belki dayı veya amca oğlundan ya da bir arkadaşımızdan bize geçmiştir. Ben bu hastalığı babamdan kaptım doğrusu 🙂 Balıkçılıkta takdir edersiniz ki kamış, olta, misinalar vs. vs. bir çok ekipman ve bunların kullanımı oldukça önem taşıyor. Hangi tür avda ne tür ekipman iyi iş yapar bunu da bilmelisiniz. Örneğin hangi sahte kullanımında hangi renk daha iyi, sazan için yem olarak salam kullanımının etkisi vs. konuları biraz da tecrübe ederek öğrenebilirsiniz. Gelelim asıl konumuz olan ip misinalar ve en iyi spin ip misina tavsiyelerime.

En iyi ip misina markaları

En iyi spin avcılığı için kullanılması gereken misina elbette ki ip misinadır. Ben de spin avcılığı için ilk adımı atmaya karar verdim ve sizler için en iyi ip misina markası araştırması yaptım. Yazı içerisinde her bir markayı 2017 güncel verilerine göre yorumladım ve hangisi spinle balık avcılığında daha iyi iş yapar bunları değerlendirdim. Spin için en iyi ip misina tavsiyelerimi fiyatlara göre her marka için yazdım.


Spin için en iyi ip misinalar – fiyat karşılaştırması ve ana başlıklar


Araştırmamda geçiş noktası olarak kabul ettiğim 0.20 mm kalınlığı baz aldım.

Power Pro Moss Green (Yosun Yeşili) Spin için ip tavsiyeleriPower Pro Moss Green (Yosun Yeşili)

Kalınlık: İyi | Kalınlık verileri 1×1’e yakın (0.19 mm)
Çeker: Orta kalitede | (0.19 mm)
Yuvarlak Yapısı: İyi denilebilir
Sargı Yapısı: İyi
Ömrü: İyi
Renk: Yeşil
Fiyat: Orta Derece

Sufix 832 Ghost-Green Sufix 832 Ghost-Green (Şeffaf Renk ve Yeşil)

Kalınlık: İyi
Çeker: İyi
Yuvarlak Yapısı: İyi
Ömrü: İyi
Renk: Ghost şeffaf beyaz, yeşil olan ise yosun yeşili rengini uzun süre boyunca koruyor.
Atış Performansı: Gayet İyi
Fiyat: İyi
Yapısı: Koruyucu kaplama ile boyandığı için daha uzun süre rengini koruyabiliyor. Rüzgarlı havada size avantaj sağlayan özelliği ve suda az miktarda batması da yapısından kaynaklanıyor. Ayrıca gora lifi sayesinde titreşim ve ses de azaltıyor. Su tutmaz ve aşınmayı önler. Lifin 30 yıla kadar ömrü var.


Gore Lifinin Özellikleri

  • Ağırlığa göre yüksek güç taşıyabilme
  • Zorlayıcı ortamlarda kimyasal direnci güçlü (tuzlu su)
  • Düşük sürtünme katsayısı
  • Düşük su tutma
  • Yüksek Sıcaklık Direnci
  • UV Kararlılık

Daiwa TournamentDaiwa Tournament

Ağırlığı suyun ağırlığına yakın ve daha çok floating özellik gösteriyor. Rüzgardan etkilenmez. Üretim yeri Japonya olup içerisinde bulunan büyük sağlam çekirdeği sayesinde aşınmalara karşı dayanıklı ve düğüm çekeri yüksektir.

Kalınlık: İyi
Çeker: Çok iyi
Yuvarlak Yapısı: Çok iyi
Ömrü: Çok iyi
Görünmezlik derecesi: İyi
Fiyat: İyi
Sürtünme değeri: Mükemmele yakın

Berkley WhiplashBerkley Whiplash

Kalınlık: Kötü | 0.10 mm’si diğer iplerin 0.18 mm’i
Yuvarlak Yapısı: Kötü | Yapısı yuvarlak olmadığı için ipi atış mesafesi düşmektedir. Sarımda sıkıntılar çıkarabilmektedir.
Çeker: Fena değil
Fiyat: Orta


Özetle En iyi ip misina markaları ve spin için en güzel ip tavsiyeleri

Sonuç olarak en iyi misina markaları ve spin için en iyi ip tavsiyelerine gelecek olursak. Sufix 832 Ghost-Green fiyat ve Daiwa Tournament performans olarak rakiplerinden önde görünüyor. Sufix 832 çok iyi bir örgü yapısına ve de kaplamaya sahip olduğu için ömrü de uzun oluyor. Ayrıca özel yapısı sayesinde rüzgarlı havalarda da avantaj sağlıyor. Sufix 832 ürününün beyaz olanı daha çok tutulsa da boya yüzünden birazcık daha sert olmasının dışında yeşil olandan yapı olarak bir farkı yok. İlk avda karışma yaşanabilir.Tatlı suda kullanmak için 832 yeşil yeşili tavsiye ediyorum. Yok ben daha iyisini arıyorum diyorsanız Daiwa Tournament öneririm. Tatlı suda Daiwa Tournament’in rengi avantaj ve uzun süre de rengini koruyabiliyor. Aynı zamanda gördüğüm en iyi sürtünme direncini gösteren iptir kendisi.

Umarım en iyi ip misina tavsiyelerimi faydalı bulmuşsunuzdur. Sizin de takım oluştururken önerdiğiniz ip misina markalarını yorum olarak bırakabilirsiniz. Sizce en uygunu hangisi veya seçim yaparken dikkat ettiğiniz diğer özellikler neler gibi. Bu arada levrek avları bir harika oluyor bu aralar. Haydi rast gele. 🙂 Balık Saati Facebook Sayfası

Bir önceki yazımız olan En İyi Abant Otelleri | Göl Kenarı Otel Fiyatları İncelemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir