En Iyi Uçuk Kremi Hangisi | Uçuk Için Krem Isimleri

En iyi uçuk kremi hangisi sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Hemen aşağıda yazı içeriğindeki ana başlıklarını görebilirsiniz. Uçuk kremleri isimleri ve uçuk için krem tavsiyelerimizi de yazı içerisinde bulabileceksiniz. Cilt bakımı için size özenle hazırladığımız yazımızı umarım beğenirsiniz.Uçuk nedir ve uçuk neden çıkar?

Uçuk, stres, korku veya soğuk şartlar altında harekete geçen Herpes Simpleks virüsü denilen bir virüs tarafından ortaya çıkmaktadır. Aslında uçuk vücudunuzun bağışıklık sisteminin zayıfladığı anda ortaya çıkmak için beklemektedir. Halk arasında uçuk virüsü olarak bilinir. Bunlar, özellikle de dudakta çıkan virüsler en çok, yakın temas ile ve tükürük yoluyla bulaşırlar. Cilt bakımı konusunda dikkat edilmelidir. Dudaktan çıkan uçukların yanı sıra genital bölgelerde de çıkabilmektedir. Şimdi gelelim uçukların tedavisi için kullanılan en etkili ve uçuğa en iyi gelen yöntemlere.


Uçuk tedavisinde en etkili yöntem hangisidir? Bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir?

Uçuk için kesin çözüm maalesef yoktur. Fakat uçuk hastalığına en iyi gelen yöntemleri sizler için derledik. Uçuğu geçirmek için öncelikle çıkan uçukları erkenden tespit etmek çok önemli bir faktördür. Uçuğu geçirmek için erken tespitin ardından ise bu bölgeye merhemi uygulanabilir veya doğal tedavi yöntemlerinden faydalanılabilir. Bitkisel tedavi yöntemleri arasında ise ilk sırada sarımsak gösterilmektedir. Sarımsak bu konuda gerçek anlamda işe yarar bir yoldur. Uygulanışı ise gayet basit. Uçuğun çıkacağı bölgeye yani uçuğun üzerine sarımsağın suyu iyice yayılacağı şekilde sık sık sürüyorsunuz. Uçuğunuzun zamanla iyileştiğini göreceksiniz.

Şimdi sıra ilaç tedavisi yönteminde. Yazının devamı uçuk için krem isimleri hakkında olacak.


En iyi uçuk kremi ve en çok kullanılan uçuk kremleri

Bu başlıkta ise krem ile uçuk nasıl geçer , uçuk nasıl giderilir, dudak uçuğuna hangi krem iyi gelir ve uçuk giderici kremlerden bahsedeceğiz. Ayrıca buradaki en etkili uçuk kremi tavsiyelerinin hangisi uçukların tedavisi için en iyi geliyorsa bunların bir listesini hazırladık. Bu ilaçların her biri kısa sürede oldukça etkili olabiliyor. Ama biz yine de en iyileri hakkında uçuk kremi fiyatları ve tavsiye kısa bilgiler ekledik.

vectavir

Vectavir

Etken maddesi penciclovir %1 olan ve bir alttaki Zovirax marka ilacın tahtını sallayan uçuk virüsünün en başarılı düşmanı diyebiliriz. Üstelik sadece uçuk çıkarken değil çıktıktan sonra da işe yaradığı söylenir. Gelmiş geçmiş en etkili uçuk için krem olarak nitelendiriliyor.
Ek Bilgi: Zovirax firmasını çıkaranlar tarafından piyasaya sürülmüştür.

zovirax

Zovirax

Uçuk ilaçları arasında arasında fiyat olarak en pahalı olan ilaçtır. Vectavir ilacının yaklaşık iki katı fiyatındadır. Elbette listemizdeki tüm uçuk ilaçları gibi bu da çok etkili bir merhemdir ve cilt bakımınızı başarıyla yapar.

 

asiviral

Asiviral

Zovirax uçuk kremi kadar etkili olduğu söylenemez.

 

Aklovir

Aklovir

Yeşil sarı kutusuyla çocukluk dönemi merhemlerine benzeyen kremdir. Aklovir 3 TL civarındaki fiyatıyla listemizdeki en ucuz uçuk kremdir. Düşük fiyatı çok kaliteli olmayan tüpünden dolayı olabilir belki ama gayet başarılı sonuçlar alıyorsunuz.


İlaçların Kullanımı | Nasıl sürülür? | Nasıl kullanılır?

Yukarıda az evvel ne zaman kullanılır konusunun cevabını vermiştik. İlaçların kullanılması ise şöyle: Tüm kremlerin uygulaması uçuk çıkacak bölgeye veya çıkmış uçuk yarası üstüne sürme yolu ile olmaktadır. Cilt bakımının ardından merhemlerin uygulanmasını takip eden ertesi gün bile kısa sürede etkisini görecek ve uçuğunuzun inip kurumaya başladığını fark edeceksiniz.

Umarım yazımızı faydalı bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz paylaşırsanız seviniriz. Bilgi paylaştıkça çoğalır..

Bir önceki yazımız olan En İyi İp Misina Markaları Hangileridir? | Spin İçin Tavsiyeler ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

En Iyi Uçuk Kremi Hangisi | Uçuk Için Krem Isimleri” için 2 yorum

 • Ocak 27, 2018 tarihinde, saat 11:49
  Permalink

  Asivira’in de krem tipi var. Zovirax ve Aklovir gibi o da %5 asiklovir içeriyor. Yukardakilerin hepsini denedim. Asiklovirli ilaçların hepsi aynı (etki olarak). Zoviraxa deli paralar vermeye gerek yok (2 gr oluşundan dolayı). Vectavir de kullandım bir süre. Uzun süre aynı etken maddeye sahip ilaçları kullanınca uçuk daha geç geçmeye başlıyor kendi deneyimlerime göre. Vectavir kullanırken de, zovirax kullanırken de deneyimledim bunu.

  Yanıtla
  • Ocak 27, 2018 tarihinde, saat 17:09
   Permalink

   Deneyimlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz Rıfkı Bey. Kalın sağlıcakla.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir